Videa

VIDEA
z Kongresového centra Praha

Na této stránce si můžete prohlédnout nejen unikátní prostory Kongresového centra Praha, ale také se dozvíte zajímavé informace o Kongresovém centru Praha a prohlédnete si i videa z proběhlých akcí. Přejeme příjemné sledování.
 

Unikátní prostory Kongresového centra Praha


KCP, hrdý hostitel českého předsednictví 

Kongresové centrum Praha bylo za posledních šest měsíců jedním z hlavních dějišť českého předsednictví v radě EU. Byl to intenzivní půlrok, ale jsme moc rádi a pyšní, že jsme byli jeho součástí. Podívejte se na malé ohlédnutí za tím, jak příprava akcí probíhala.


Seznamte se s Kongresovým centrem Praha 

Co všechno nabízí Kongresové centrum Praha? Výběr toho nejlepšího máte možnost vidět v našem novém videu. Podívejte se jak a kde se u nás pořádají kongresy, koncerty či firemní setkání a VIP jednání. Inspirujte se našimi prostory pro zorganizování své vlastní akce.


Největší
Kongresový sál 

Sál je největší v budově o kapacitě 2 764 míst. Je vhodný pro pořádání kongresů, koncertů, divadelních a filmových představení, nebo hudebních a dramatických programů. Pyšní se nadstandardně velkým jevištěm (615 m²), výbornou akustikou a flexibilitou.

Akce v Kongresovém centru Praha


ESSENS Kick OFF 2020 4 Elements

Čtyři základní elementy, 4 základní hodnoty ESSENS - Zdraví, krása, ekologie a prosperita. Inspirace, motivace, inovace a informace.

Czech Design Week 2019

6. ročník přehlídka designu představí v Kongresovém centru Praha současné české a zahraniční designery a svým návštěvníkům nabídne to nejlepší z českého skla, porcelánu, šperků, interiérového designu, design studií, dětského interiéru, originálních hraček, dále pak grafický design, umění, či průmyslový design.
 

EUSEM 2019

25. setkání Evropské společnosti pro urgentní medicínu (EUSEM) je nejvýznamnější vzdělávací akcí v oboru urgentní medicíny organizovanou v Evropě. Každý rok kongres sdružuje profesionály z urgentních příjmů nemocnic. Podívejte se na průřez pětidenním medicínským maratonem.
 

ECSS 2019 Congress

Univerzita Karlova ve spolupráci s ECSS (Evropskou akademií sportovních věd) uspořádala 24. výroční Kongres ECSS v KCP. Kongres přivedl do Prahy špičkové odborníky z celého světa, aby prezentovali své specifické výzkumy v oblasti sportovních věd a zkušenosti a vize profesionálů, kteří jsou zasvěceni do jedné z nejvíce fascinujících oblastí sportu. Podívejte se jak akce v KCP probíhala a co o ní říkají organizátoři a účastníci.
 

mDevCamp 2019

V pořadí již 8. konferecnce mDevCamp opět přivedla do Kongresového centra Praha nejlepší speakery z celého světa včetně skvělých workshopů. Jedná se o největší konfernci mobilních vývojářů ve střední Evropě. Staňte se součástí této akce díky videu mDevCamp.
 

European SharePoint Office 365 & Azure Conference 2019

ESPC je první evropská nezávislá konference Microsoft.
 

Start-up World Cup & Summit

Jedna z celosvětově nejvýznamnějších start-upových akcí letošního roku byl Startup World Cup & Summit, který spolupořádali start-upový inkubátor UP21 a investiční fond Air Ventures. V rámci SWCSummitu se v Praze konalo i evropské finále celosvětové soutěže Startup World Cup 2019 stejně jako regionální finále zemí V4. Podívejte se na průběh akce, které se zúčastnilo více jak 350 start-upů.
 

EAHAD 2019 Kongres

Evropská asociace hemofilie a přidružených chorob uspořádala svůj 12. kongres v Kongresovém centru Praha. Oproti předešlým ročníkům přilákal kongres v Praze rekordní počet účastníků a to navýšení o 25%. Podívejte se, jak vypadal kongres ve světlech zasněžené Prahy.
 

Czech Design Week

Czech Design Week je přehlídka designu, která představuje autory nezávislé scény. Prezentuje tu nejzajímavější tvorbu českých i zahraničních tvůrců s důrazem na opravdovost a osobní přístup. V pořadí již 5. ročník Czech Design Week proběhl v prostorách Kongresového centra Praha. Budova skrývá nespočet uměleckých originálních děl, která mají v dnešní době nevyčíslitelnou hodnotu.
 

Spolu udržitelně - 1. akce bez odpadu

Ku příležitosti předávání cen "TOP Odpovědná firma roku" se ve spolupráci se Zátiší Catering uskutečnila první zero waste akce, na které se návštěvníci projedli celým večerem s jednou jedinou miskou!
 

Kongres Devcon IV

Kongresové centrum Praha bylo centrem vývojářského kongresu Devcon IV, jehož hlavním tématem byly kryptoměny. Tato akce přinesla do KCP množství nových technologických zařízení jako např. 3D tiskárny, těžební farmy na kryptoměny, IOT buttons apod. Jednalo se o technologicky nejnáročnější akci roku.
 

Muzikálová noc v Kongresovém centru Praha

Kongresové centrum Praha spolu s hotelem Holiday Inn Prague Congress Centre uspořádala muzikálovou noc Popelka pro klienty a partnery. Tato akce se konala v návaznosti na nový muzikál Tři oříšky pro Popelku, který měl premiéru na podzim roku 2018.
 

Festival VŠEM ŽENÁM 2018

Video ze 4. ročníku festivalu inspirace a energie VŠEM ŽENÁM, který se uskutečnil 8. 3. 2018 v Kongresovém centru Praha. Představilo se více než 20 hostů z různých oborů, mezi nimi například herečka Tatiana Vilhelmová, psycholožka Laura Janáčková, kněz Zbigniew Czendlik a řada dalších.

 

56. ICCA kongres

Mezinárodní kongresová asociace ICCA zvolila Prahu jako 56. destinaci svého kongresu a za touto příležitostí přijelo do Prahy 1 264 expertů z oboru kongresového průmyslu ze 79 zemí světa.
 

Schola Pragensis 2017

Video z 22. ročníku přehlídky Schola Pragensis 2017 zachycuje finální přípravy až po samotné otevření celé akce. Můžete tak zhlédnout velmi povedené video, které Vám dovolí nahlédnout do zákulisí.

ESPGHAN 2017

50. výroční zasedání Evropské společnosti pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu. Jak probíhala příprava a jak se akce zdařila?

ICM 2014 Prague Congress

30. ročník kongresu Mezinárodní konfederace porodních asistentek (ICM - International Confederation of Midwives).

Kreativní kancl

Téma: KCP očima mladé nastupující generace kreativců.

Kreativní kancl představuje KCP

Máme pro Vás miniseriál „KCP očima mladé nastupující generace kreativců“. Videa vznikla ve spolupráci s reklamní agenturou Kreativní kancl – komunikační agenturou složenou z největších talentů české reklamy, studentů školy VŠKK a Akademie Michael. V rámci našeho projektu Art District Vyšehrad se propojujeme se subjekty z okolí a jsme moc rádi, že i mladou generaci naše budova plná uměleckých děl inspiruje.

Jižní salonek 2

První díl naší minisérie představuje salonek, ve kterém se scházejí i světově významné osobnosti. Jedněmi z nich byli dokonce i bývalý prezidenti Václav Havel a Barack Obama. Ne nadarmo se tedy Jižnímu salonku přezdívá „Obama room“.

Holubice

Pokračujeme v představení umění KCP ve formě krátkého videa, které nám tentokrát nabízí pohled na jedno z nejhodnotnějších uměleckých děl v Kongresovém centru – „Žena s holubicí.“ Jedná se o pětimetrovou skleněnou plastiku, která je umístěná na klíčovém místě foyer Kongresového sálu. Z foyer 2. patra se také nabízí jeden z nejkrásnějších výhledů na Prahu.

Slunce

Ve třetím díle z řady videí Vás nalákáme na další z našich uměleckých děl tvořené tentokrát nejen ze skla, ale i kovu. Abyste spatřili „Slunce“ nemusíte nutně čekat až na letní měsíce. Stačí totiž, když při procházce po Vyšehradě nahlédnete k nám do vchodu č. 10 na dílo sklářského výtvarníka Vladimíra Procházky.

Jižní salonek 1

V posledním z našich videí nahlédneme za dveře dalšího z našich konferenčních salonků. Jižní salonek 1 poctilo návštěvou mnoho filmařů a známých osobností. Světlo zasazené do tvarovaného žebrového podhledu se skládá ze stovek drobných dutých koulí, které jsou zavěšené na kovových tyčích a dotváří tak dominantní umělecké dílo celé místnosti.

Co se natáčelo v Kongresovém centru Praha?

Více legendárních filmů a reklamních spotů z prostor KCP můžete obdivovat v článku Filmoví tvůrci v KCP. Díky přízni filmových štábů jsme u nás přivítali charismatické herce i herečky z celého světa.
 

Mobile Strike

Reklama na mobilní hru Mobile Strike, kde účinkuje Arnold Schwarzenegger. Reklama se natáčela v Jižním salonku 1, která působila jako velící středisko.

Whiskey Cavalier

Zde si můžete prohlédnout upoutávku na pilotní díl seriálu Whiskey Cavalier, v němž účinkuje Scott Foley. Poznáte, které záběry jsou natáčené v Kongresovém centru Praha?

 

Jak se dosáhlo významných úspor v Kongresovém centru Praha?

Úsporné Kongresové centrum Praha

Co vše bylo v Kongresovém centru Praha v rámci technického zázemí v roce 2016 modernizováno? Jakých úspor se díky modernizaci dosáhne? Nejen to se dozvíte v následujícím videu, které Vás provede celým rozsáhlým projektem.

© Kongresové centrum Praha, a.s.