Kongresové centrum Praha v rukou filmových tvůrců

Filmoví tvůrci milují
Kongresové centrum Praha

Že je Praha lákadlem pro filmové štáby, již dlouho není tajemstvím. Nehledě na krásu města, jsou to ale také šikovné týmy, na které se přijíždějící producenti mohou spolehnout. Díky českému filmařskému řemeslu a legendární architektuře se Kongresové centrum Praha (KCP) sídlící na Vyšehradě těší velké popularitě mezi filmovými producenty.
Jednací salónky se mění v centrální velitelství, kde padají klíčová rozhodnutí. A okázalé prostory kongresových foyer tak můžeme vidět v americkém seriálu Whiskey Cavalier (2019), který většinu natáčení jak svého pilotního dílu, tak i 13. dílu s názvem Česká spojka, přesunul do Prahy. Záběry z KCP postřehne dobrý fanoušek také v hororu Satan přichází (2006), nebo v seriálu Bez hranic (2013-2015), jehož štáb přivezl do Prahy Donalda Sutherlanda.

 

 

 

I fanoušci životopisných sportovních snímků by si v KCP přišli na své. Natáčení poutavého příběhu tenistů a jejich zápasu – jednoho z nejnapínavějších všech dob – ztvárněného ve snímku Borg vs. McEnroe (2017) přivedlo do prostor jako je Komorní sál Kongresového centra Praha také švédské charakterní herce Stellana Skarsgårda a Sverrira Gudnasona. Vedle tohoto úspěšného filmu se z dalších točených v KCP může skvělým hodnocením pochlubit také český seriál HBO Bez vědomí (2019), kde si nemůžete nevšimnout nejvýraznějšího uměleckého díla kongresového centra Žena s holubicí a ikonického schodiště. Natáčela se zde i česká klasika S tebou mě baví svět (1982).
 

 
 

Čeští tvůrci se do Kongresového centra Praha vracejí rádi. Natáčely se zde např. scény seriálu Vyprávěj (2009)Přijela pouť (2018), nebo film Pražské orgie (20019)Zázemí si zde také vytvářejí často krimi seriály německé produkce jako je Krimi Zurich.
Výhody Kongresového centra Praha spočívají ve velkolepých prostorech a architektonické brutalistní jedinečnosti. Díky této kombinaci mohou štáby využít členitých a rozmanitých prostor KCP a simulovat tak záběry z více prostředí a budov. V jedné části kongresového foyer tak může vzniknout moderní open-space, zatímco v patře pod ním ve VIP salónku zasedá vládní krizový štáb.
 

 

 
 
Reklamní tvorba v Kongresovém centru Praha

Věděli jste, že k nám zavítal i Arnold Schwarzenegger, aby zde pod ikonickým lustrem natočil reklamu Mobile Strike? Tento Jižní Salonek 1, funguje pro televizní spoty naprosto magicky. Proč by jej jinak Ivan Zachariáš volil pro natáčení oficiálního spotu 52. KVIFF, kde se Josef Somr domnívá, že mu Bartoška se Zaoralovou prodávají hrnce? Ani Mall.TV nechtěla v úvodních znělkách o zahájení nového vysílání opomenout tento unikátní salonek. Mezi další společnosti, které využily KCP pro natáčení svých reklamních spotů patří také Plzeňský Prazdroj, Guiness, Amazon nebo Samsung. Také předsednictví České republiky, které využívalo prostor Kongresového centra Praha na svá zasedání, zde natočilo spot, kde si Jarda Jágr cvrnknul do kostky cukru, naštěstí to chytil Petr Čech. Mezi spoty natáčenými v KCP jsou i mnohé oceněné, jako například spoty pro Mailchimp produkované společností Unit+Sofa, lokace pro ně zajišťovaly SONS Locations.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Kongresové centrum Praha, a.s.